Råsslaskolan ligger i Kolmården ca 2,5 mil norr om Norrköping i ett naturskönt område nära Bråviken. Skolan är en 4-9-skola och har omkring 550 elever och cirka 70 personal.

Kontakt

Adress:
Råsslaskolan
Råsslavägen 20
618 32 KOLMÅRDEN
011-153630
rasslaskolan@norrkoping.se

Rektorer 
Samuel Ekeblom (årskurs 4-6)
011-153631
samuel.ekeblom@norrkoping.se

Marie Hansson (årskurs 7-9) 
011-153137
marie.hansson2@norrkoping.se

Skolassistent
Chatrine Ekblom
011-153630
chatrine.ekblom@norrkoping.se

Vaktmästare
Mats Svensson
072-462 56 26
mats2.svensson@norrkoping.se

Studie- och yrkesvägledare
Stefan Åkerblom
011-153637
stefan.akerblom@norrkoping.se

Skolsköterska
Marie Gustafsson
011-153262
marie.gustafsson@norrkoping.se

Kurator
Satu Sved
011-153635
satu.sved@norrkoping. se

Registrator
Jonna Rosvall
072-584 55 92
jonna.rosvall@norrkoping.se